Selv om det er 4 1/2 år siden jeg tilmeldte mig dette her formidable forum, så må jeg også hellere præsentere mig selv..bedre sent end aldrig. Ser frem til at skrive sammen med ligesindede med samme interesser/viden.
Personligt har jeg rodet med motorcykler og knallerter i mange år, men det er jo on/off , da arbejdet i dagligdagen tager alt for meget af ens tid, men sådan er det jo

Jeg elsker at stresse af i værkstedet med et MC/knallert projekt.
Når jeg en dag får mere tid i værkstedet (efter arbejdslivets ophør), så skal der laves et special selv designet projekt, da det må være en stor tilfredsstillelse at lave noget alle andre ikke har, dog skal det selvfølgelig være skruet sammen på forsvarlig og "lovlig” vis.
Håber jeg får glæde af at bruge dette her forum ved at suge mere viden til mig, og eventuelt bidrage med noget også.